AKTUALNOŚCI


Zapraszamy w najbliższy weekend na nasze koncerty w warszawskich parkach:
w piątek 5 lipca o g. 17:30 (Park Kaskada, Żoliborz)
w sobotę 6 lipca o g. 17:00 (Park Hassów, Ursus)
w niedzielę 7 lipca o g. 18:30 (Park Szymańskiego, Wola).

. . .


Koncert w ramach Święta Kultury Żydowskiej odbył się 25 maja w Forcie V (Warszawa-Włochy).

. . .


Koncert pt. "Mazl Tov!" odbył się 18 maja podczas Nocy Muzeów w Tarnowskich Górach w Kościele Zbawiciela Parafii Ewangelicko-Augsburskiej.

. . .


Koncert pt. "MEIN SHTETELE" miał miejsce 12 października w Wielkiej Synagodze we Włodawie, podczas międzynarodowej konferencji naukowej w ramach projektu "Getto we Włodawie - w 80. rocznicę likwidacji - dokończyć historię".

. . .


Koncert pt. "MEIN SHTETELE" odbył się 17 sierpnia na Placu Jana Pawła II w Białymstoku.

Wydarzenie, którego organizatorem był Dom Kultury „Śródmieście” w Białymstoku było upamiętnieniem powstania w getcie białostockim.

Utwór na zakończenie koncertu można usłyszeć tutaj
.

. . .


Mazl Tov to tytuł jednego z naszych utworów ale też tytuł koncertu, który odbył się 5 sierpnia 2021 w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu.

Nasz koncert zakończył 23 Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA a w programie znalazły się najciekawsze utwory ostatniego 20-lecia ;-) oraz nowe kompozycje.

. . .


Koncert Hawdalowy online "MAZL TOV!", który odbył się 28 listopada 2020 w Synagodze pod Białym Bocianem we Wrocławiu był naszym pierwszym tego typu występem bez udziału publiczności. Tych z Was, którym nie udało się go posłuchać zapraszamy serdecznie tutaj.

Di Galitzyaner Klezmorim

. . .


"Unterwegs bei Sachsens Nachbarn im Königlichen Krakau" to program niemieckiej telewizji MDR pod redakcją Martiny Klemz, prowadzony przez Beate Werner. Nagranie z naszym udziałem zrealizowane zostało w krakowskiej Restauracji Ariel pod koniec września 2020.
Premiera odbyła się 14 listopada 2020 na antenie MDR. Program można obejrzeć tutaj.

Di Galitzyaner Klezmorim

. . .


"Deszcz" to nasz kolejny, trzeci już utwór w ramach nowego projektu. Jest to również kompozycja Marioli Śpiewak zaaranżowana przez nas wspólnie wraz z reżyserem dźwięku Darkiem Grelą, któremu bardzo dziękujemy. Bogata partia instrumentów perkusyjnch jest dziełem Sławka Bernego, któremu również dziękujemy. Całość została zarejestrowana i zrealizowana w styczniu i lutym 2020 r. w krakowskim studio "Nieustraszeni Łowcy Dźwięków" przez Darka Grelę. Nasza praca nad aranżacją przebiegała głównie w deszczowe dni, co zapewne będzie można usłyszeć ;-)
Zapraszamy! - nie czekajcie aż zacznie padać ;-)

Di Galitzyaner Klezmorim"Deszcz" można posłuchać lub zakupić
na Bandcamp lub NumberOneMusic.

. . .


"Hasidic 2019" to druga kompozycja w ramach nowego projektu. Jest to remake starszego utworu z naszego repertuaru.
Zrealizowany przez Darka Grelę w październiku 2019 r. w krakowskim studio "Nieustraszeni Łowcy Dźwięków".
Obecna tutaj bogata gama brzmień elektronicznych jest dziełem Darka Greli, któremu serdecznie dziękujemy.

Di Galitzyaner Klezmorim
"Hasidic 2019" można posłuchać lub zakupić
na Bandcamp lub NumberOneMusic.

. . .


"Petunii" można posłuchać lub zakupić ją
na Spotify, Apple Music, YouTube Music, Tidal, Google Play, Deezer, Amazon (aktualizowana na bieżąco lista znajduje się tutaj)
oraz na Bandcamp i NumberOneMusic.

"Petunia" to nasz najnowszy utwór, pierwszy z cyklu, w którym chcielibyśmy zaprezentować alternatywny obraz naszego zespołu a także zaprosić do współpracy innych muzyków. Kompozycja Marioli Śpiewak zaaranżowana przez nas wspólnie, w czym swój udział miał również reżyser dźwięku Darek Grela, któremu bardzo dziękujemy za jego znaczący wkład oraz zaangażowanie. Całość została zarejestrowana i zrealizowana w listopadzie i grudniu 2018 r. w krakowskim studio "Nieustraszeni Łowcy Dźwięków" przez Darka Grelę. Instrumenty perkusyjne to dzieło Sławomira Bernego. "Petunia" jest szczególną dedykacją dla Jadwigi i Stefana Paczochów.

Di Galitzyaner Klezmorim

. . .


Kraków, 31 sierpnia 2012

"Z wielkim zainteresowaniem posłuchałem płyty "Ponad horyzont" w wykonaniu krakowskiego zespołu Di Galitzyaner Klezmorim.
Płyta bardzo interesująca, znakomite wykonanie, mam nadzieję, że spotka się z ogromnym zainteresowaniem."

My również mamy taką nadzieję. Nasza trzecia płyta, to prawie pięćdziesiąt minut muzyki: siedem własnych kompozycji, z których trzy zawierają także słynne klezmerskie tematy (m.in. "Tantst, Tantst, Yidelekh" autorstwa Abe Schwartza) a jedna zarejestrowana została w wersji z akompaniamentem orkiestrowym autorstwa Pawła Przezwańskiego.
Pierwszą część materiału nagraliśmy już w lutym 2011 r. w Preisner Studio, w Niepołomicach. Rejestracja drugiej oraz miks i mastering całości zostały dokonane w lipcu i sierpniu 2012 w studio Nieustraszeni Łowcy Dźwięków w Krakowie. Nad wszystkim czuwał Darek Grela.
Płyta ukazała się nakładem wydawnictwa Tylkomuzyka.pl.
Polecamy ją Państwa uwadze,

Di Galitzyaner Klezmorim

Więcej informacji o płycie: Radio RMF Classic

"Dual dance" oraz "Harry's triumph" można posłuchać na MySpace
"Heavens above me" można posłuchać na NumberOneMusic

PS: Utwór tytułowy wraz z kompozycjami z poprzednich płyt trafił do ścieżki dźwiękowej filmu dokumentalnego pt. "Raise the Roof" (reż. Yari & Cary Wolinsky), którego premiera miała miejsce podczas dni otwartych Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie (październik 2014) a w lutym 2015 r. został zaprezentowany na Festiwalu Filmu Żydowskiego w Atlancie.

. . .


O ZESPOLE


"Krakowski zespół
Di Galitzyaner Klezmorim
został laureatem prestiżowej nagrody w dziedzinie kultury,
przyznawanej corocznie
przez Radę Europy.

(...) Nie mogłem uwierzyć - mówi Rafał Seweryniak - gdy osobiście zadzwonił do mnie z tą wiadomością dr Ernst Seidel, jeden z sekretarzy Rady Europy. (...) Uroczystość rozdania nagród miała miejsce w Bazylei, w dostojnym wnętrzu starej auli tamtejszego uniwersytetu. (...) Jednym z laureatów, uhonorowanym Krzyżem Zasługi "Pro Arte" był sir Peter Ustinov, aktor, animator kultury, człowiek wielkiego serca, (...). Sir Peter - mówi Mariola - choć oblegany przez dziennikarzy i fotografów, przyszedł do nas za kulisy, powiedział po polsku dzień dobry i parę ciepłych słów o naszej muzyce. Poczuliśmy się naprawdę wyróżnieni."

"Galicja bliżej Europy. Bazylea. Krakowscy klezmerzy nagrodzeni."
Izabela Bobbé, Gazeta Wyborcza, Kraków 1999

Zespół w swej twórczości nawiązuje do tradycji muzyki klezmerskiej. Nadając jej całkowicie osobisty charakter, stara się w sobie tylko właściwy sposób wydobyć i podkreślić to, co zdaniem twórców najistotniejsze. Poetycka, melancholijna melodyka przeplata się z żarliwą, ekstatyczną żywiołowością tworząc przestrzeń wypełnioną szeroką gamą barw i emocji. Klasyczne, akademickie wykształcenie także nie pozostaje tutaj bez znaczenia. Wirtuozeria, dbałość o dźwięk i szczegół w połączeniu z dużą wrażliwością muzyczną, nadają utworom estetycznie wysublimowaną postać. Oprócz utworów bazujących na oryginalnych melodiach klezmerskich, coraz więcej jest w repertuarze Di Galitzyaner Klezmorim kompozycji własnych.

Do najważniejszych osiągnięć zespołu należy również zaliczyć:

W obecnym składzie zespół występuje od 1998 roku a współtworzą go:

Mariola Śpiewak

"Było w tym coś magicznego gdy po raz pierwszy kolega zaprosił mnie na koncert muzyki klezmerskiej. Byłam zafascynowana choć nawet przez myśl mi nie przeszło, że sama mogłabym tak grać. Ta melancholia, ekstatyka, ten niewiarygodny natłok emocji, to wszystko wydawało mi się wtedy nieosiągalne dla mnie jako wykonawcy. Zupełny przypadek zadecydował, że właśnie w tej muzyce znalazłam swoje spełnienie."

Studia na Akademii Muzycznej w Krakowie ukończyła z wyróżnieniem, w roku 2000, w klasie prof. Andrzeja Godka. Niemal od samego początku studiów rozwijała swe zainteresowania muzyką klezmerską, współpracując z jednym z zespołów klezmerskich, działającym na krakowskim Kazimierzu. W roku 1996, wspólnie z mężem Grzegorzem, założyła własny zespół Di Galitzyaner Klezmorim i jest współautorką aranżacji większości utworów składających się na repertuar tria. Owocem fascynacji tą muzyką jest także jej praca magisterska pt. "Muzyka klezmerska częścią historycznego dorobku żydowskiej tradycji muzycznej" (Kraków 2000).

Grzegorz Śpiewak

"Przez wiele lat mieszkałem w Krakowie na Kazimierzu (dawna dzielnica żydowska). Z każdym dniem przesiąkałem historią, kulturą, całym klimatem i duchem tego miejsca. Po pewnym czasie uświadomiłem sobie, że chciałbym również wyrażać swoje uczucia i emocje w muzyce żydowskiej - klezmerskiej. Czynię to przez wiele lat i wciąż ją odkrywam, wciąż mnie zaskakuje i daje wiele radości."

Studia na Akademii Muzycznej w Krakowie ukończył w roku 1999, w klasie akordeonu ad. Janusza Patera. Brał udział w konkursach, zarówno jako solista jak i kameralista (m. in. III miejsce w Makroregionalnych Przesłuchaniach uczniów klas akordeonu Szkół Muzycznych II stopnia, Rzeszów 1989; II miejsce w Przeglądzie Zespołów Kameralnych, Suwałki 1993). Od kilku lat jego działalność artystyczna koncentruje się głównie na muzyce klezmerskiej. Doświadczenie w tej dziedzinie zdobywał grając w jednym z zespołów klezmerskich, działającym na krakowskim Kazimierzu. Jako współzałożyciel zespołu Di Galitzyaner Klezmorim jest wraz z żoną Mariolą autorem większości aranżacji składających się na repertuar tria. Od roku 1998 prowadzi działalność pedagogiczną, jako nauczyciel akordeonu w Zespole Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza, w Krakowie.

Rafał Seweryniak

"Muzyka, którą gramy daje mi dużą swobodę wykonawczą. Mogę bez przeszkód realizować różnorodne rozwiązania zwłaszcza z zakresu artykulacji i brzmienia, które w tradycyjnym, konserwatywnym wykonawstwie byłyby nie na miejscu. Odnajduję tu pewne analogie do praktyki wykonawczej muzyki baroku, która pasjonuje mnie od dawna. Może właśnie dlatego nasze wspólne muzykowanie jest dla mnie tak atrakcyjne."

Studia na Akademii Muzycznej w Krakowie ukończył w roku 1998, w klasie kontrabasu ad. Marka Kalinowskiego. W tym samym roku dołączył do zespołu Di Galitzyaner Klezmorim. Oprócz muzyki klezmerskiej istotną część jego działalności artystycznej stanowi muzyka barokowa. Wyrazem zainteresowań dawnymi praktykami wykonawczymi jest specjalizacja w grze na kontrabasie barokowym oraz violone, jak również praca magisterska pt. "Zarys historii kontrabasu na tle dziejów rodzin viol da gamba oraz da braccio. Próba polemiki z wybranymi tezami Tadeusza Pelczara zawartymi w Jego książce pt. Kontrabas od A do Z" (Kraków 1998). Uczestniczył w kursach interpretacji muzyki dawnej, prowadzonych przez członków Orkiestry XVIII wieku oraz Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Wilanowie. Działał w krakowskich zespołach muzyki dawnej Collegium Cracoviense oraz In Concerto. Współpracował także z zespołami Capella di Ospedale della Pieta, Consortium Sedinum, Gaudium musicandi oraz Il Tempo.

. . .

Z NAJWAŻNIEJSZYCH WYDARZEŃ


Nagrody

Koncerty

Austria

Bregencja: Kuppelsaal Biblioteki Państwa Federalnego Vorarlberg (marzec 2010)
Siechenhaus (maj 2013)
Drosendorf: Centrum Kultury Bürgerspital (grudzień 2008)
Feldkirch: Schattenburg, Rittersaal (sierpień 2016)
Graz: Klub Stockwerk (marzec 2006)
Salzburg: Dni Chopinowskie (październik 1999)
Wiedeń: VIII KlezMORE-Festival Vienna - Wiener Metropol (listopad 2011)

Belgia

Bruksela: III Dni Małopolski w Brukseli. "Klezmer night" (wrzesień 2009)
Eupen: "Lato w Mieście" (lipiec 2006)

Chorwacja

Čakovec: "Lato w mieście Zrinskich" (lipiec 2009)
Koprivnica: Galeria Koprivnica (sierpień 2010)
Koncert z Orkiestrą Chorwackiej Filharmonii Kameralnej (grudzień 2011)
Sisak: Szkoła Muzyczna Fran Lhotke (wrzesień 2010)
Zagrzeb: "Tydzień Izraela". I - III Festiwal Klezmerski "Open Air" (lipiec 2007, wrzesień 2008, lipiec 2009)
140-ta rocznica poświęcenia Synagogi (wrzesień 2007)
XV Międzynarodowy Festiwal Uliczny "cest is d'best zagreb". V Festiwal Klezmerski "Open Air" (czerwiec 2011)
Święto Chanuka. Tydzień Izraela 2011; koncert finałowy z Orkiestrą Chorwackiej Filharmonii Kameralnej (grudzień 2011)
Tydzień Izraela 2012; koncert z Orkiestrą Chorwackiej Filharmonii Kameralnej (listopad 2012)

Francja

Grenoble: Koncert na zaproszenie Stowarzyszenia Francusko-Polskiego (czerwiec 2009)
Lille: Lille 2004. Europejska Stolica Kultury (maj 2004)
Koncert na zaproszenie władz miasta (styczeń 2006)
Koncerty na zaproszenie Konsulatu Generalnego RP w Lille (listopad 2006)
Lyon: "Tysiąc Lat Historii Żydów w Polsce" - l'Espace Hillel (czerwiec 2009)
Paryż: Festiwal Kultury Żydowskiej - l'Espace des Blancs Manteaux (lipiec 2004)
Festiwal d’Ile de France (wrzesień 2004)
III Festiwal Kultur Żydowskich (czerwiec 2007)
Rennes: "Kultura żydowska w Polsce" (czerwiec 2009)
Saint-Bonnet-le-Château: Collégiale Esplanade Taillefer (maj 2013)

Hiszpania

Barcelona: Królewska Akademia Bones Lletres (maj 2005)
Girona: Muzeum Historii Żydów (maj 2005)

Holandia

Lejda: "La France" - Théatre du Parisien (wrzesień 2009)
Voerendaal: 15-lecie zespołu Mejoeches oraz Cafe de Haas (listopad 2009)

Litwa

Kowno: II Festiwal "Pax et Bonum" (wrzesień 2008)
Wilno: Kościół św. Michała (sierpień 2004)
II Festiwal "Pax et Bonum" (wrzesień 2008)

Luksemburg

Luksemburg: I rocznica rozszerzenia Unii Europejskiej - Centrum Kultury Abbaye de Neumünster (maj 2005)

Niemcy

Berlin: LabSaal (styczeń 2005)
Klub Supamolly (czerwiec 2013)
Brema: III Bremer Klezmerfest (październik 2005)
"Best of Klezmerfest" (październik 2008)
IX Bremer Klezmerfest (październik 2013)
X Bremer Klezmerfest (październik 2015)
Chemnitz: Klub Arthur e.V. (listopad 2004, 2007, 2008, 2011)
Coburg: Aula Szkoły Rückerta (styczeń 2005)
Duisburg: Klub Stute Wine & Sekt (listopad 2007, lipiec 2009)
Düren: Centrum Kultury Komm (marzec 2006, listopad 2008)
Emsdetten: Centrum Kultury Stroetmanns Fabrik (październik 2009)
Erfurt: Mała Synagoga (wrzesień 1999)
Jazzclub Erfurt e.V. (listopad 2011)
Essen: Teatr Grillo (czerwiec 2004)
Stara Synagoga (czerwiec 2004)
Kulturpfadfest Essen (czerwiec 2013)
Flensburg: Kościół św. Mikołaja (sierpień 2004)
Hanower: EXPO 2000 - Scena główna (czerwiec 2000)
Helmbrechts: "Jazzowy Weekend: Muzyka Klezmerska..." - Oberfränkisches Textilmuseum (listopad 2010)
Heppenheim: "Klezmer-Open-Air-Festival" (czerwiec 2005)
Hoyerswerda: 47. Musikfesttage Hoyerswerda in der Lausitz (maj 2012)
Kronberg im Taunus: VII Kronberger Kulturnacht - Kościół Św. Piotra i Pawła (październik 2011)
Lipsk: Instytut Polski (maj 2002)
Koncert na zaproszenie Mitteldeutscher Rundfunk (styczeń 2011)
Magdeburg: "Klezmermelodien aus Galizien" - Volksbad Buckau (listopad 2011)
Norymberga: Błękitna Noc 2003 (maj 2003)
Miejskie Centrum Kultury Villa Leon (listopad 2004)
Ortenberg: IX Festiwal "Altstadt Pur" (czerwiec 2011)
Ratingen: Koncert w ramach projektu "Ślad pokoleń. Od synagogi
do żydowskiego domu modlitewnego w Bytomiu"
(listopad 2021)
Waldshut-Tiengen: Dni Kultury: "Pięć wieków Żydów w Tiengen" (listopad 2008)
Warendorf: 132. Galeriekonzert (wrzesień 2015)
Wiesbaden: Centrum Kultury Thalhaus (marzec 2006)
Wuppertal: X Festiwal Klezmerski (listopad 2007)
Międzynarodowe Centrum Spotkań Caritas (marzec 2010)

Polska

Bydgoszcz: 48 Bydgoski Festiwal Muzyczny. Koncert z Orkiestrą Filharmonii Pomorskiej pod dyrekcją Adama Klocka (wrzesień 2010)
Częstochowa: Koncerty z Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Justyny Maj oraz Adama Klocka (maj 2017, sierpień 2018)
Kalisz: "Kalisia 18 ½" - 1850 lat miasta. Koncert z Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka (czerwiec 2010)
"(...). Di Galitzyaner Klezmorim w aranżacjach na orkiestrę" - koncert z Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej (luty 2020)
Kazimierz Dolny: II Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi". Dni Kultury Żydowskiej (sierpień 2008)
Kielce: "Zakończenie karnawału". Koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Adama Klocka (luty 2012)
Kraków: VIII - XIV Festiwal Kultury Żydowskiej (1998 - 2004)
Święto Małopolski - Mały Rynek (czerwiec 2009)
Wręczenie odznaczeń Sprawiedliwy wśród Narodów Świata (sierpień 2013)
Krynica-Zdrój: XIX i XX Forum Ekonomiczne (wrzesień 2009 i 2010)
Poznań: Ogólnopolskie Obchody VII Dnia Dialogu Chrześcijańsko-Żydowskiego - Teatr Nowy (styczeń 2004)
Warszawa: II Europejski Dzień Kultury Żydowskiej (wrzesień 2003)
Synagoga im. Nożyków (maj 2006)
Wrocław: IV Spotkania z Kulturą Żydowską (czerwiec 2002)
XXIII Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA. "Mazl Tov" - koncert finałowy (sierpień 2021)

Szwajcaria

Bazylea: Wręczenie Europejskich Nagród w Dziedzinie Kultury - Aula Starego Uniwersytetu (grudzień 1998)
Lichtensteig: Teatr Chössi (grudzień 2008)

Szwecja

Sztokholm: Miesiąc Sztuk Paidei 2005 - Klub Nalen (luty 2005)
Klub Stallet (marzec 2002, grudzień 2003)

Węgry

Budapeszt: Koncert na zaproszenie Towarzystwa Przyjaźni Węgiersko-Polskiej (wrzesień 2007)

Włochy

Trydent: Festiwal Itinerari Folk 2011 "Diaspore" (lipiec 2011)

. . .

Nagrania

Pojedyncze utwory:

"Deszcz" - www (Bandcamp, NumberOneMusic), kwiecień 2020.
Do posłuchania: NumberOneMusic. Utwór można również kupić na Bandcamp

"Hasidic 2019" - www (Bandcamp, NumberOneMusic), styczeń 2020.
Do posłuchania: NumberOneMusic. Utwór można również kupić na Bandcamp

"Petunia" - www (Spotify, Apple Music, YouTube Music, Tidal, Google Play, Deezer, Amazon), styczeń 2019.
Do posłuchania: NumberOneMusic. Utwór można kupić również na Bandcamp

. . .

Płyty:

"Ponad horyzont" - Wydawnictwo Tylkomuzyka.pl, Kraków, listopad 2012
Do posłuchania: MySpace (Dual dance, Harry's triumph),
YouTube (Fragmenty utworów: Dual dance, Harry's triumph, Heaven above me)

"Nokh Amol" - Wydawnictwo Tylkomuzyka.pl, Kraków, wrzesień 2004 (wcześniej Art CD, Kraków, grudzień 2003)
Do posłuchania: MySpace (Chopin's Freilach, Hasidic),
YouTube (Fragmenty utworów: Chopin's Freilach, Hasidic, Kolomeykes)

"Di Galitzyaner Klezmorim" - Wydawnictwo Tylkomuzyka.pl, Kraków, czerwiec 2004 (wcześniej Art CD, Kraków, czerwiec 2000)
Recenzja: Virtual Klezmer (po niemiecku)

. . .

"Balkan & Jewish Collection" - Wydawnictwo Muza Polskie Nagrania PNCD 1516 (EAN 5907783425165), Warszawa, sierpień 2013
Kompilacja (2CD) utworów różnych artystów, na której znalazł się również nasz Dual Dance

. . .

Radio i Telewizja:

. . .

PRASA


"(...) Strzałem w dziesiątkę było zaproszenie tego kongenialnego tria składającego się z solistów, którzy w bajecznej kongruencji nieustannie porywali publiczność do krzyków zachwytu. (...) Mariola Śpiewak wydobywała z klarnetu wszystkie niuanse, które tkwią w tym instrumencie: melancholijne wzdychanie jak też niczym niepohamowaną radość i przeraźliwy krzyk, muzykę miękką niczym aksamit i ostrą jak sztylet. (...)"

"Wspaniały akord końcowy. Serię koncertów "Muzyka w starych kościołach wiejskich"
zakończył występ wielce utalentowanego, polskiego tria klezmerskiego"
Hans-Peter Metternich, Westerwaldkreis 13.09.2006

. . .

"(...) Muzyka jest zbyt dobra, aby się teraz rozglądać po mieście. (...) Muzyka Jidisz wielkiej klasy. (...)"

"Duże powodzenie koncertu w ramach "Summer in the City".
Trio z Krakowa sprawiło, że dzień w Unterstadt był piękny"
Grenz-Echo, Eupen 20.07.2006

. . .

"(...) Mariola Śpiewak okazała się fascynującą klarnecistką. Obok technicznej wirtuozerii zachwyciło niemal niewyczerpane bogactwo modulacji jej gry we wszystkich pozycjach. Do tego dołączyły tak typowe dla muzyki klezmerskiej przednutki i glissanda. Grzegorz Śpiewak zaproponował wielką wirtuozerię nie tylko w górnym rejestrze swojego akordeonu, ale także w basie. Jako aranżerowi tria udało mu się nadać tradycyjnym brzmieniom klezmerskim charakter muzyki kameralnej. Rafał Seweryniak na jelitowych strunach swojego kontrabasu, szarpanych i pociąganych smyczkiem barokowym, tworzył nie tylko podstawę ale okazjonalnie ingerował także w muzyczny tok akcji. (...)"

"Melancholia, Medytacja i Ekstaza"
Hans Höfer, Coburger Tageblatt, Coburg 02.02.2005

. . .

"(...) Ich pogodna i radosna muzyka jest daleka od tej zwykle nam proponowanej. (...) Marioli Śpiewak musiała przyświecać prawdziwie "szczęśliwa gwiazda" (...) gdy podejmowała decyzję, że poświęci się grze na klarnecie. Jej wyszeptane pianissima, wypełniające całą salę fortissima, ciche wzdychania, bulgoczące, wysokie dźwięki i wirtuozerskie kaskady dźwiękowe podrywały z krzeseł nawet najstarszych słuchaczy i prowokowały do okrzyków zachwytu. (...)"

"Koncert muzyki klezmerskiej w Rückertschule w Coburgu pełen radości życia"
Dr Peter Müller, Neue Presse, Coburg 01.02.2005

. . .

"(...) Zbyt łatwym byłoby podsumowanie, że Di Galitzyaner Klezmorim przystraja muzykę klezmerską w nowe szaty. (...) w muzyce pobrzmiewa bolero, tango, przychodzi na myśl Debussy a akordeon (...) brzmi niczym fortepian. Perfekcja bierze się z wirtuozerskiego opanowania gry na instrumentach, zmiana tempa jest zatrważająco piękna ale nie zapomina się też o przekazaniu nastroju. (...)"

"Muzyka klezmerska - radosna strona kultury żydowskiej. Di Galitzyaner Klezmorim w kinie "Traumstern":
Bardziej orkiestra niż kombo taneczne - ze sztetl w daleki świat"
Giessener Allgemeine, Lich 11.11.2004

. . .

"(...) Już po pierwszych taktach zdawało się, jakby przestało istnieć rozdzielenie pomiędzy muzykiem, instrumentem i melodią. Z harmonijnymi, w pełni pochłoniętymi przez muzykę ruchami udało się Marioli Śpiewak zasugerować publiczności jej zjednoczenie nie tylko z instrumentem ale także z dźwiękami. W półtoragodzinnym pokazie wznoszących się i opadających pasaży prezentowała ona całą paletę jej instrumentalnego udziału w tej muzyce: wycofane, subtelne pasaże przed mocnymi, dobitnymi dźwiękami, które w swej sile mogą już prawie być mylone z brzmieniem saksofonu. (...) W doskonałym dialogu pomiędzy kontrabasem, akordeonem i klarnetem udało się muzykom przekazać zachwyconej publiczności urok muzyki klezmerskiej (...) i ciężar historyczny muzyki, której wiekowość wydaje się tak bardzo namacalna. (...)"

"Zupełnie nie nadające się do siedzenia"
Lippische Landeszeitung, Lemgo 19./20.06.2004

. . .

KALENDARIUM


1998

maj Polska Kraków nagranie z koncertu dla filmu dokumentalnego TVP "Pejzaż z Singerem" (Restauracja Etniczna - Klub Kultury Żydowskiej Arka Noego)
Lusławice koncert na zaproszenie państwa Pendereckich
czerwiec Tarnów III Dni Pamięci Żydów Tarnowskich (Bima zniszczonej synagogi)
lipiec Kraków program TVP Kraków poprzedzający VIII Festiwal Kultury Żydowskiej (Studio TVP Kraków)
VIII Festiwal Kultury Żydowskiej - nagranie z koncertu finałowego dla TVP (ul. Szeroka)
wrzesień Gdańsk I Kongres Architektów Polskich (Kościół św. Jana)
listopad Niemcy Jena koncert na zaproszenie Dresdener Bank
grudzień Szwajcaria Bazylea
 • Europejska Nagroda w Dziedzinie Muzyki, promująca młodych artystów, przyznana przez Towarzystwo Wspierania Kultury przez Europejskie Koła Gospodarcze oraz Fundację Nagród Europejskich (Aula Starego Uniwersytetu)
 • występ podczas ceremonii wręczenia Europejskich Nagród w Dziedzinie Kultury (Aula Starego Uniwersytetu)

1999

marzec Polska Kazimierz Dolny udział w filmie (niemiecko-holenderski serial telewizyjny pt. "Szpital miejski")
maj Kraków sesja nagraniowa materiału na pierwszą płytę (Studio Grelcom)
czerwiec
 • pierwsza nagroda w I Otwartym Konkursie Chopinowskim na Wszystkie Instrumenty z Wyjątkiem Fortepianu - "Chopin Open" za utwór "Freilach Chopina" (PWST)
 • wywiad i nagranie dla radia RMF-FM, nagranie dla TV Kraków (PWST)
IX Festiwal Kultury Żydowskiej - kabaret żydowski "Mazel tov!" (Restauracja Etniczna - Klub Kultury Żydowskiej Arka Noego)
wrzesień Niemcy Heiligenstadt Tydzień Współobywateli Obcokrajowców (na zaproszenie Rządu Turyngii) (Centrum Kultury Eichsfelder)
Erfurt (Mała Synagoga)
Heiligenstadt (Café Multhauf)
Nordhausen (Centrum Kultury)
Tabarz (Kościół Piotra i Pawła)
październik Austria Salzburg Dni Chopinowskie Towarzystwa Chopinowskiego w Salzburgu
listopad Polska Włodawa II Festiwal Trzech Kultur - nagranie z koncertu dla filmu dokumentalnego TVP "Miasto Trzech Kultur" (Wielka Synagoga)
Elbląg Dni Kultury Żydowskiej i Izraelskiej (Miejski Ośrodek Kultury)

2000

kwiecień Polska Warszawa premiera filmu dokumentalnego "Pejzaż z Singerem" (kino Kapitol)
maj Kazimierz Dolny otwarcie wystawy fotograficznej "Dwa Kazimierze" Rafała Korzeniowskiego (Willa Kuncewiczówka)
czerwiec Niemcy Hanower EXPO 2000 (Scena główna)
Polska Kraków ukazanie się pierwszej płyty "Di Galitzyaner Klezmorim" (Wydawnictwo Art CD, ACD 016 i AMC 020 - kaseta)
lipiec wywiad i nagranie z koncertu dla filmu "Klezmer na ulicy Rybnej" - reż. Yale Strom (Restauracja Etniczna - Klub Kultury Żydowskiej Arka Noego)

2001

marzec Polska Pruszków (Oranżeria Muzeum Starożytnego Hutnictwa)
maj Kraków premiera książki Romy Ligockiej - "Dziewczynka w czerwonym płaszczyku" (Centrum Kultury Żydowskiej)
czerwiec Czeremcha VI Spotkania Folkowe - "Z wiejskiego podwórza" (Gminny Ośrodek Kultury)
Kraków "Sen nocy Letniej" - bal charytatywny (PWST)
lipiec XI Festiwal Kultury Żydowskiej - akompaniament do warsztatów tańca prowadzonych przez Leona Blanka
program TVP poświęcony XI-temu Festiwalowi Kultury Żydowskiej (ul. Szeroka)
sierpień Mielnik XI Muzyczne Dialogi nad Bugiem - Ogólnopolskie Prezentacje Kultury Mniejszości Narodowych (Scena nad Bugiem)
wrzesień Niemcy Neunkirchen-
Seelscheid
koncerty na zaproszenie Towarzystwa Niemiecko-Polskiego (Aula Kolegium Antoniusa)
Rheinbach (Sala Miejska - Himmeroder Hof)
Siegburg
 • (Urzad Okręgu Rhein-Sieg)
 • (Muzeum Miejskie)
Windeck-
Herchen
(Ośrodek Kultury Haus des Gastes)
październik Polska Kraków V Międzynarodowy Festiwal Telewizyjny Filmów i Programów Etnicznych - "U siebie" - ceremonia wręczenia nagród (Centrum Kultury Żydowskiej)
Spotkania z Kulturą Żydowską - "Bajit Chadasz" (Centrum Kultury Żydowskiej)
listopad Warszawa X Ogólnopolski Przegląd Dorobku Artystycznego Mniejszości Narodowych i Etnicznych - "Wspólnota w kulturze" - koncert inauguracyjny (Biblioteka Narodowa)
Łódź Festiwal im. Szaloma Asza w Kutnie - nagranie z koncertu dla filmu dokumentalnego TVP "Festiwal imienia Szaloma Asza w Kutnie" (Miejski Ośrodek Kultury)
Przemyśl XVIII Festiwal "Przemyska Jesień Muzyczna" (Teatr Fredreum na Zamku Kazimierzowskim)
Kraków wywiad i nagranie dla audycji "Stracone Horyzonty" - Sezon polski (reż. Jean-Pierre Amann) programu ESPACE 2 Radia Szwajcarii Romańskiej (Restauracja Etniczna - Klub Kultury Żydowskiej Arka Noego)

2002

marzec Szwecja Sztokholm koncert na zaproszenie Szwedzkiego Stowarzyszenia Klezmerskiego oraz Narodowego Stowarzyszenia Muzyki Ludowej i Tańca (klub Stallet)
maj Niemcy Lipsk (Instytut Polski)
Windeck-
Hoppengarten
koncert na zaproszenie rodziny Bönisch (Ośrodek Kultury)
Rheinbach (Sala Miejska - Himmeroder Hof)
czerwiec Polska Wrocław IV Spotkania z Kulturą Żydowską - "Klezmerska Hawdala" (Synagoga pod Białym Bocianem)
Kraków XII Festiwal Kultury Żydowskiej - akompaniament do warsztatów tańca prowadzonych przez Leona Blanka
sierpień Letnie Koncerty Kameralne (Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki")
październik Wrocław Koncerty Hawdalowe (Synagoga pod Białym Bocianem)
listopad Nowy Sącz VIII Sądecki Festiwal Muzyczny - "Jubilaei Cantus"- koncert z okazji 60-tej rocznicy likwidacji sądeckiego getta (MCK "Sokół")

2003

luty Polska Legnica Dolnośląskie Koncerty Hawdalowe (Teatr im. H. Modrzejewskiej)
maj Opole "Piastonalia 2003" (Uniwersytet Opolski)
"Bez uprzedzeń" - cykl poświęcony mniejszościom narodowym (Miejski Ośrodek Kultury)
Niemcy Norymberga Błękitna Noc 2003 - "Podróż do żydowskiego i galicyjskiego Krakowa" (Centrum Kultury w Domu Krakowskim)
Polska Kraków wywiad i nagranie z koncertu dla Radia Norweskiego (Restauracja Etniczna - Klub Kultury Żydowskiej Arka Noego)
czerwiec Oleśnica Dolnośląskie Koncerty Hawdalowe (Miejski Ośrodek Kultury)
Kraków sesja nagraniowa materiału na drugą płytę (Studio Nieustraszeni Łowcy Dźwięków)
lipiec XIII Festiwal Kultury Żydowskiej - akompaniament do warsztatów tańca prowadzonych przez Leona Blanka
wrzesień Warszawa II Europejski Dzień Kultury Żydowskiej (Siedziba Fundacji Ronalda S. Laudera)
Gliwice "Bez uprzedzeń" - cykl poświęcony mniejszościom narodowym (Kino Amok)
październik Kraków Spotkania z Kulturą Żydowską - "Bajit Chadasz" (Centrum Kultury Żydowskiej)
listopad "Izrael - Polska". Filmowy dialog: tradycja i współczesność (Galeria Atelier (SCKM), Synagoga Wolfa Poppera)
Lelów I Święto Ciulimu - Czulentu (Gminny Ośrodek Kultury)
grudzień Szwecja Sztokholm koncert na zaproszenie Szwedzkiego Stowarzyszenia Klezmerskiego oraz Narodowego Stowarzyszenia Muzyki Ludowej i Tańca (klub Stallet)
Polska Kraków ukazanie się drugiej płyty "Nokh Amol" (Wydawnictwo Art CD, ACD 020)

2004

styczeń Polska Poznań Ogólnopolskie Obchody VII Dnia Dialogu Chrześcijańsko-Żydowskiego - "Dwa drzewa na wspólnym korzeniu" (Teatr Nowy)
luty Siedlce
 • "Marc Chagall - ilustracje do Biblii i inne litografie" - otwarcie wystawy (Biblioteka Główna Akademii Podlaskiej)
 • (Miejski Ośrodek Kultury)
maj Francja Lille Lille 2004 - Europejska Stolica Kultury. "Świat Równoległy Polska 50º//N-52º//N" - "Katharsis Party: W poszukiwaniu duszy dzielnicy Kazimierz" (Centrum Kultury La Maison Folie de Wazemmes)
czerwiec Polska Kraków "Wielokulturowe Święto ulicy Józefa" - otwarcie wystawy malarstwa Kazimierza Wiśniaka (Galeria Szalom)
Niemcy Lemgo (Sala Miejska Banhof Lemgo)
Essen
 • Festiwal Ścieżka Kultury. "Błękitne sny" (Café Central w teatrze Grillo)
 • (Stara Synagoga)
Polska Dobrodzień VIII Ogólnopolskie Spotkania Zespołów Artystycznych Mniejszości Narodowych i Etnicznych "Źródło 2004" (Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu)
Kraków reedycja pierwszej płyty "Di Galitzyaner Klezmorim" (Wydawnictwo Tylkomuzyka.pl, TCD 007)
XIV Festiwal Kultury Żydowskiej - akompaniament do warsztatów tańca prowadzonych przez Leona Blanka
wywiad dla "Le Monde" (Restauracja Etniczna - Klub Kultury Żydowskiej Arka Noego)
lipiec Francja Paryż Festiwal Kultury Żydowskiej - "Ku czci kultury jidysz" (l'Espace des Blancs Manteaux)
Polska Wrocław Koncerty Hawdalowe - promocja płyty "Nokh Amol" (Synagoga pod Białym Bocianem)
sierpień Niemcy Flensburg X Flensburski Festiwal Kultury Podwórzy (podwórze pastoratu przy kościele św. Mikołaja)
Litwa Wilno V Koncerty Letnie (Kościół św. Michała - Muzeum Architektury)
wrzesień Francja Paryż
 • Festiwal d’Ile de France - "Pieśni żydowskie i [melodie] klezmerskie z Polski" (Cabaret Sauvage)
 • wywiad i nagranie dla programu "Equinoxe" radia France Culture (Radio France)
Polska Będzin II Dni Kultury Żydowskiej (Teatr Dzieci Zagłębia im. J. Dormana)
Kraków reedycja drugiej płyty "Nokh Amol" (Wydawnictwo Tylkomuzyka.pl, TCD 008)
październik Spotkania z Kulturą Żydowską - "Bajit Chadasz" (Centrum Kultury Żydowskiej)
listopad Niemcy Donauwörth Festiwal "Europa Wschodnia w Donauwörth - Kultura Wschodnioeuropejska i Żydowska" (Centrum Szkoleniowe Kolpinga)
Chemnitz "Muzyka klezmerska z Polski" (klub Arthur e.V.)
Norymberga "Muzyka klezmerska w Villa Leon" (Miejskie Centrum Kultury Villa Leon)
Lich "Cykl spotkań w związku z 9-tym listopada 1938 w Lich" (kino Traumstern)
grudzień Polska Kraków Tydzień Kultury Żydowskiej - "Naród Przymierza" (Szkoła Podstawowa nr 114)

2005

styczeń Niemcy Berlin (LabSaal)
Coburg nagranie z koncertu dla Radia Bawarskiego (Aula Szkoły Rückerta)
luty Schneeberg "Muzyka Klezmerska z Di Galitzyaner Klezmorim" (Centrum Kultury Goldne Sonne)
Szwecja Sztokholm Miesiąc Sztuk Paidei 2005 - koncert finałowy (klub Nalen)
kwiecień Polska Białystok
 • Spotkania ze Sztuką - "Dziedzictwo Nasze i Nie Nasze - Tradycja Muzyki Żydowskiej" (Filharmonia Białostocka)
 • wywiad dla Radia Białystok oraz TV Białystok
maj Luksemburg Luksemburg "Magia jednego wieczoru" - I rocznica rozszerzenia Unii Europejskiej (Opactwo Neumünster - Centrum Kultury)
Hiszpania Girona Festiwal "Czas kwiatów" - "Światło w ciemności" (Muzeum Historii Żydów)
Barcelona "Literacki desant Polaków w Barcelonie. 2005 - Rok Książki" - "Radość Życia" (Królewska Akademia Bones Lletres)
czerwiec Niemcy Heppenheim "Klezmer-Open-Air-Festival" - 1250-ta rocznica miasta (Kurmainzer Amtshof)
sierpień Polska Warszawa "Scena Letnia w Lapidarium": "Etno z kraju i ze świata" (Lapidarium Muzeum Historycznego m.st. Warszawy)
wrzesień "Piwnica Warszawska": "Wieczór sentymentalnie żydowski" (Teatr Nowy, Scena Kameralna)
"Nieobojętni Patrzą Inaczej" - pamięci ofiar tragedii na World Trade Center (Plac Zamkowy)
Podkowa Leśna VI Festiwal Muzyczne Konfrontacje: "W Salonie i w Ogrodzie" - Europejskie Dni Dziedzictwa w Podkowie Leśnej (Muzeum im. A. i J. Iwaszkiewiczów w Stawisku)
październik Kraków nagranie z koncertu dla Telewizji Węgierskiej (Restauracja Etniczna - Klub Kultury Żydowskiej Arka Noego)
Toruń Prezentacje Sztuki Sakralnej (Kościół św. Ducha Ojców Jezuitów)
Niemcy Brema III Bremer Klezmerfest (Bürgerhaus Weserterrassen)

2006

styczeń Francja Lille koncert na zaproszenie władz miasta (Centrum Kultury La Maison Folie de Wazemmes)
Polska Bielsko-Biała (Klamot Caffe)
marzec Niemcy Auerbach (Centrum Kultury Göltzschtalgalerie Nicolaikirche)
Austria Graz (klub Stockwerk)
Niemcy Rheinbach "Nokh Amol" (Sala Miejska - Himmeroder Hof)
Düren "Muzyka klezmerska z Krakowa" (Centrum Kultury Komm)
Hamm "Tydzień Braterstwa" (Sala Miejska)
Kassel (Kościół św. Jana na Wolfsanger)
Wiesbaden "Nokh Amol" - "Świat dla Gościa" (Centrum Kultury Thalhaus)
Polska Rozwadów Otwarcie wystawy "Kultura żydów galicyjskich" (Muzeum Regionalne)
maj Warszawa Dzień Otwarty w Gminie Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie (Synagoga im. Nożyków)
czerwiec "Scena Letnia w Lapidarium" (Lapidarium Muzeum Historycznego m.st. Warszawy)
lipiec Belgia Eupen "Lato w Mieście" - "Muzyka klezmerska z Polski" (Scena przy Moście Alte Malmedyer)
Niemcy Schlitz-
Richthof
"Muzyka klezmerska z [udziałem] Trio z Polski-Krakowa" (Sala Widowiskowa Lebensgemeinschaft e.V.)
sierpień Polska Lelów IV Święto Ciulimu - Czulentu (Scena przy Gimnazjum)
wrzesień Niemcy Hofheim-
Lorsbach
XI Festiwal "Muzyka w Starych Wiejskich Kościołach" (Kościół Ewangelicki)
Nordhofen (Kościół Ewangelicki)
październik Polska Kraków V Podgórskie Dni Otwartych Drzwi - koncert finałowy (Kościół Ojców Redemptorystów)
"Koncert muzyki klezmerskiej" (klub Harris Piano Jazz Bar)
listopad Francja Lille koncerty na zaproszenie Konsulatu Generalnego RP w Lille (Sala Konsulatu)
(Sala Teatralna Uniwersytetu w Lille)

2007

kwiecień Polska Podkowa Leśna otwarcie wystawy rysunków i rzeźby Wiktora Gajdy (Muzeum im. A. i J. Iwaszkiewiczów w Stawisku)
czerwiec Miechów otwarcie wystawy fotografii Tomasza Kota pt. "Cmentarze. Niech ich dusze będą zawiązane w węzeł życia" (Galeria Sztuki "U Jaksy")
Francja Paryż III Festiwal Kultur Żydowskich. Święto muzyki (Plac św. Katarzyny)
lipiec www audycja pt. "Muzyka klezmerska - Di Galitzyaner Klezmorim: Galicyjscy Polacy" (red. Jorge Rozemblum) na antenie hiszpańskiego Radio Sefarad
Chorwacja Zagrzeb "Tydzień Izraela". I Festiwal Klezmerski "Open Air" - "Tradycyjna muzyka żydowska Europy wschodniej" (Scena Amadeo - Muzeum Sztuk i Rzemiosł)
sierpień Polska Łódź Koncerty Letnie (amfiteatr w parku im. A. Mickiewicza)
Mielnik XVII Muzyczne Dialogi nad Bugiem - Ogólnopolskie Prezentacje Kultury Mniejszości Narodowych (Scena nad Bugiem)
wrzesień Kraków "Koncert dla Petera" (Centrum Kultury Żydowskiej)
Chorwacja Zagrzeb 140-ta rocznica poświęcenia synagogi w Zagrzebiu (Plac po zburzonej synagodze)
Węgry Budapeszt koncert na zaproszenie Towarzystwa Przyjaźni Węgiersko-Polskiej (Dom Kultury Csekovszky Árpád)
listopad Niemcy Wuppertal X Festiwal Klezmerski w Wuppertalu (Die Färberei - Centrum Komunikacji Osób Niepełnosprawnych i Zdrowych)
Duisburg "Jazz w domu!" (klub Stute Wine & Sekt)
Chemnitz "Muzyka klezmerska z Polski" (klub Arthur e.V.)
Polska Sanniki "Graj klezmerze, graj" w ramach cyklu imprez narodowych (Muzeum "Pałac w Sannikach" - Zespół Pałacowo-Parkowy im. Fryderyka Chopina)
Wrocław Koncerty Hawdalowe (Synagoga pod Białym Bocianem)

2008

styczeń Polska Kraków skomponowanie i nagranie muzyki do filmu dokumentalnego pt. "Moja Praca [magisterska] Harry", reż. Daniel B. Burns (Studio 2002)
"Auschwitz - Młodzi - Pamięć - Miejsca" w ramach projektu RH+ Human Right Positive - występ na zakończenie sesji (Centrum Kultury Żydowskiej)
maj Kalisz Europejski Rok Dialogu Międzykulturowego. Rok Izraela w Polsce.
II Dni Kultury Żydowskiej w Kaliszu (Sala Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st.)
lipiec Kraków Letnie Koncerty Kameralne (Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki")
sierpień Kazimierz Dolny II Festiwal Filmu i Sztuki "Dwa Brzegi". Dni Kultury Żydowskiej (Synagoga)
wrzesień Chorwacja Zagrzeb "Tydzień Izraela". II Festiwal Klezmerski "Open Air" (Scena Amadeo - Muzeum Sztuk i Rzemiosł)
Polska Kraków Podgórska Jesień Kulturalna - "Galicyjskie Muzykowanie" (Klub Wróblowice)
Litwa Wilno II Międzynarodowy Projekt Muzyki Sakralnej "Pax et Bonum" (Synagoga)
Kowno (Kościół św. Jerzego)
Polska Słubice - Grzybów "Święto Michała w Grzybowie" (Sala Stowarzyszenia Ekologiczno-Kulturalnego "Ziarno")
październik Niemcy Brema Festiwal "Best of Klezmerfest" (Bürgerhaus Weserterrassen)
Polska Tarnowskie Góry Dzień Kultury Żydowskiej (klub "Kurna Chata")
listopad Niemcy Chemnitz "Muzyka klezmerska z Polski" (klub Arthur e.V.)
Düren "Muzyka klezmerska z Krakowa" (Centrum Kultury Komm)
Waldshut-Tiengen Dni Kultury z okazji otwarcia wystawy pt. "Pięć wieków Żydów w Tiengen" (Schlosskeller Tiengen)
Rottweil (klub Badhaus)
grudzień Austria Drosendorf (Centrum Kultury Bürgerspital)
Szwajcaria Lichtensteig (Teatr Chössi)

2009

luty Polska Kraków Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
maj Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
czerwiec
Jazzowe piątki we "Wrzosie" (Kinoteatr "Wrzos")
"Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Święto Małopolski. 10-lecie powstania samorządu Województwa Małopolskiego (Mały Rynek)
Młoszowa (Zespół Pałacowo - Parkowy)
Tarnów (Rynek)
Stary Sącz (Scena przy Ołtarzu Papieskim Sądeckiego Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II)
Białystok II Festiwal Kultury Żydowskiej "Zachor - Kolor i Dźwięk" (Plac Miejski)
Francja Rennes "Kultura żydowska w Polsce" (Centrum Kultury Ferme de la Harpe)
Lyon "Tysiąc Lat Historii Żydów w Polsce". Święto muzyki (l'Espace Hillel)
Grenoble Koncert na zaproszenie Stowarzyszenia Francusko-Polskiego (Dom Polski)
Polska Kraków "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Bobowa "VII Biesiada Karpacka" (Rynek)
lipiec Kraków "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Chorwacja Zagrzeb "Tydzień Izraela". III Festiwal Klezmerski "Open Air" (Scena Amadeo - Muzeum Sztuk i Rzemiosł)
Čakovec "Lato w mieście Zrinskich" (Atrium Pałacu Zrinskich)
Niemcy Duisburg "Jazz na podwórzu!" (klub Stute Wine & Sekt)
Polska Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
sierpień
Łódź Koncerty Letnie (amfiteatr w parku im. A. Mickiewicza)
Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
wrzesień Holandia Lejda ("La France" - Théatre du Parisien)
Polska Kynica-Zdrój XIX Forum Ekonomiczne (Stary Dom Zdrojowy)
Wrocław Koncerty Hawdalowe (Synagoga pod Białym Bocianem)
Belgia Bruksela III Dni Małopolski w Brukseli. "Klezmer night" (Théâtre Molière)
Polska Krzeszowice "Moje 40 i 4. Modlitwy malarza" - wernisaż malarstwa Wacława Jagielskiego (Centrum Kultury i Sportu - Galeria w Pałacu Vauxhall)
Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
październik
Niemcy Schneeberg "Muzyka Klezmerska z Di Galitzyaner Klezmorim" (Centrum Kultury Goldne Sonne)
Emsdetten "Kulturalne śniadanie z Di Galitzyaner Klezmorim" (Centrum Kultury Stroetmanns Fabrik)
Polska Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Niemcy Hausach (Dorfkirche Hausach)
listopad Hückelhoven-Ratheim "Tradycyjna Muzyka Klezmerska" (Szkoła Podstawowa "Im Weidengrund")
Holandia Voerendaal 15-lecie zespołu Mejoeches oraz Cafe de Haas (Cafe de Haas)
Polska Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
grudzień

2010

styczeń Polska Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Warszawa "Światło Cień" - wernisaż malarstwa Anny Panek (Dom Kultury Zacisze)
Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
luty
marzec Niemcy Wuppertal "Koncert muzyki klezmerskiej" (Międzynarodowe Centrum Spotkań Caritas)
Polska Kraków "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Austria Bregencja Koncert muzyki klezmerskiej (Kuppelsaal Biblioteki Państwa Federalnego Vorarlberg)
Polska Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
kwiecień
www audycja pt. "Tradycja to jest coś ekstra. Freilach Chopina" (red. Barbara Derlak) na antenie krakowskiego internetowego Radia Pryzmat
maj Polska Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
czerwiec Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Kalisz "Kalisia 18 ½" - 1850 lat istnienia Kalisza. Święto Miasta Kalisza: "Byli z nami przez 850 lat!" - koncert z Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Adama Klocka (Plac Wojciecha Bogusławskiego)
Kraków "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Wrocław Koncerty Hawdalowe (Synagoga pod Białym Bocianem)
lipiec Szczekociny III Szczekociński Festiwal Kultury Żydowskiej "Yahad - Razem" (Zespół Szkół w Szczekocinach)
Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Tykocin Koncert muzyki klezmerskiej (Villa Regent)
Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
sierpień
Łódź "Manufaktura Summer Jazz Sundays" (Manufaktura)
Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Wieliczka Letnie koncerty w Parku św. Kingi (Altana w Parku św. Kingi)
Andrychów Sierpniowe Niedzielne Koncerty (Miejski Dom Kultury w Andrychowie)
Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Finał VI Małopolskiego Festiwalu Smaku (Plac Wolnica)
Chorwacja Koprivnica Koncert muzyki klezmerskiej (Galeria Koprivnica - Muzeum miasta Koprivnica)
wrzesień Sisak Koncert muzyki klezmerskiej (Szkoła Muzyczna Fran Lhotke)
Polska Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Krynica-Zdrój XX Forum Ekonomiczne (Stary Dom Zdrojowy)
Bydgoszcz 48 Bydgoski Festiwal Muzyczny "Chopin, Paderewski - artyści świata"
 • Koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej pod dyrekcją Adama Klocka (Sala Filharmonii Pomorskiej)
 • wywiad i nagranie dla Polskiego Radia Pomorza i Kujaw
Gniewkowo "Europejskie Dni Dziedzictwa" (Synagoga)
Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
październik
listopad
Niemcy Ortenberg (Marienkirche Ortenberg)
Helmbrechts "Jazzowy Weekend: Muzyka Klezmerska..." (Oberfränkisches Textilmuseum)
Polska Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
grudzień

2011

styczeń Polska Kraków "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Niemcy Lipsk Koncert na zaproszenie Mitteldeutscher Rundfunk (Studio MDR)
luty Polska Kraków Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Niepołomice Nagranie materiału na trzecią płytę - cz.1/2 (Preisner Studio)
Kraków Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
marzec Nowy Targ "Szalom" - Spotkania z Kulturą Żydowską (Miejski Ośrodek Kultury)
Kraków "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncerty muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
kwiecień
"Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Niemcy Aichwald-Aichelberg Koncert muzyki klezmerskiej (Feldkirche Aichwald)
Polska Kraków Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
maj Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncerty muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
"Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
"Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Podkowa Leśna "Akademia Myśli i Dźwięku" (Muzeum im. A. i J. Iwaszkiewiczów w Stawisku)
czerwiec Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Słomniki "Pola Nadziei" - koncert charytatywny (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach)
Chorwacja Zagrzeb XV Międzynarodowy Festiwal Uliczny "cest is d'best zagreb". V Festiwal Klezmerski "Open Air" (Scena Charlie)
Polska Kraków "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Niemcy Ortenberg IX Festiwal "Altstadt Pur" (Scena Schwesternplatz)
Polska Kraków Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
lipiec
Włochy Trydent Festiwal Itinerari Folk 2011 "Diaspore" (Giardino S. Chiara)
Polska Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncerty muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
"Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
sierpień Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Białystok Koncert muzyki klezmerskiej (Centrum im. Ludwika Zamenhofa)
Kraków Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
"Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
wrzesień Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Niemcy Bad Vilbel "Originelle Klezmermusik..." (Haus der Begegnung)
Hanau "Klezmer aus Krakau!" (Jazzkeller Hanau)
Polska Kraków "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
październik
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Niemcy Kronberg im Taunus VII Kronberger Kulturnacht - Internationales Festival der Kleinkunst (Kościół Św. Piotra i Pawła)
listopad Polska Kraków Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Niemcy Chemnitz (klub Arthur e.V.)
Magdeburg "Klezmermelodien aus Galizien" (Volksbad Buckau)
Erfurt (Jazzclub Erfurt e.V.)
Lipsk (Kulturwirtschaft Waldfrieden)
Austria Wiedeń VIII KlezMORE-Festival Vienna (Wiener Metropol)
grudzień Polska Kraków Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Chorwacja Koprivnica Koncerty z Orkiestrą Chorwackiej Filharmonii Kameralnej z Zagrzebia (Dvorana "Domoljub")
Zagrzeb Święto Chanuka. Tydzień Izraela 2011 - koncert finałowy (Preporodna dvorana palače Narodnoga doma)

2012

styczeń Polska Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
luty Kielce "Zakończenie karnawału" - koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Adama Klocka (Filharmonia Świętokrzyska im. Oskara Kolberga w Kielcach)
Wrocław Koncerty Hawdalowe (Synagoga pod Białym Bocianem)
kwiecień Kraków "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Promocja 10. numeru monograficznej serii "Parki Krakowa" autorstwa Mieczysława Marka Stachury (Willa Decjusza)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
maj "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Niemcy Hoyerswerda 47. Musikfesttage Hoyerswerda. Das Traditionsreiche Musikfestival in der Lausitz (Schloss-Saal)
Polska Kraków Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
"Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
"Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Dni Bronowic. Tydzień Osób Niepełnosprawnych "Kocham Kraków z wzajemnością" (Stadion Klubu Sportowego "Bronowianka")
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Koncert muzyki klezmerskiej (Pasaż Bielaka)
czerwiec "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
"Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
lipiec Warszawa "The Oliwenstein Family Reunion" (Hotel Marriott)
Kraków Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Stróże k. Grybowa Festiwal "MUZYKA ZAKLĘTA W DREWNIE" (Skansen i Muzeum Pszczelarstwa Sądecki Bartnik)
Kraków Nagranie materiału na trzecią płytę - cz.2/2 (Studio Nieustraszeni Łowcy Dźwięków)
Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
sierpień Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Jelenia Góra I Festiwal "Kultura żydowska na pograniczu polsko-czeskim" - koncert i warsztaty (Plac Ratuszowy)
Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
wrzesień
Koncert podczas Konferencji Europejskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej (Stara Zajezdnia)
Wieliczka "Lato w Krzyszkowicach 2012". V Dni Krzyszkowic (Dom Ludowy)
Kraków X Święto ulicy Tetmajera (Scena przy ul. Tetmajera)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
październik
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
"Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Cykl koncertów pt. "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
listopad
ukazanie się trzeciej płyty "Ponad horyzont" (Wydawnictwo Tylkomuzyka.pl, TCD 022)
Chorwacja Zagrzeb "Tydzień Izraela" - koncert z Orkiestrą Chorwackiej Filharmonii Kameralnej z Zagrzebia (Teatr Scena Vidra)
grudzień Polska Kraków Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Koncert promujący nową płytę "Ponad horyzont". Wiersze z tomiku "Mam nad sobą niebo" Marty Dąbkowskiej czytała Dorota Segda (Teatr KTO)
"Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)

2013

styczeń Polska Kraków Udział w audycji Dagmary Merecik z cyklu "Wieczór nie całkiem kulturalny, czyli kultura PLUS rozrywka" (Radio Plus)
Koncerty muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
"Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
luty Zdzieszowice-Rozwadza Koncerty promujące nową płytę "Ponad horyzont" (Zenori Art Studio)
Kraków (Jazz Club u Muniaka)
marzec "GuGu Klezmer" - koncert w ramach zajęć umuzykalniających dla dzieci wg metody Gordona, na zaposzenie pracowni działań twórczych "Zakręcalnia" (Muzeum Galicja)
"Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
kwiecień "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Trzebinia "GuGu Klezmer" - koncert w ramach zajęć umuzykalniających dla dzieci wg metody Gordona, na zaposzenie pracowni działań twórczych "Zakręcalnia" (Szkoła Podstawowa nr 8)
Kraków "Klezmerskie brykanie" - koncert w ramach zajęć umuzykalniających dla dzieci wg metody Gordona, na zaposzenie Centrum Inicjatyw Artystycznych i Edukacyjnych "Dumbadi" oraz muzycznej akademii malucha "HARMONIUSZ" (klub książki "Czuły Barbarzyńca")
maj "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncerty muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Austria Bregencja Koncerty promujące nową płytę "Ponad horyzont" (Siechenhaus)
Francja Saint-Bonnet-le-Château (Collégiale Esplanade Taillefer)
czerwiec Polska Kraków "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Niemcy Berlin Koncert promujący nową płytę "Ponad horyzont" (Klub Supamolly)
Polska Krasiczyn XI Wielokulturowy Festiwal Galicja (Dziedziniec zamkowy)
Sucha Beskidzka Festiwal "MUZYKA ZAKLĘTA W DREWNIE". Dni Ziemi Suskiej 2013 (Rynek)
Niemcy Essen Kulturpfadfest Essen - "Das Blaue vom Himmel" (PricewaterhouseCoopers)
(Erlöserkirche)
Eisenschmitt Koncert na zaproszenie rodziny von Berghes (Waldhaus Bergfeld)
lipiec Polska Kraków "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Arka Noego)
Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
"Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Koncerty muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Udział w audycji Lidii Jazgar z cyklu "Coś dla ducha" (Radio Kraków)
sierpień "Muzyka klezmerska w domu Heleny Rubinstein" (Hotel Rubinstein)
Wręczenie odznaczeń Sprawiedliwy wśród Narodów Świata (Stradomskie Centrum Dialogu)
Dukla II Dni Kultury Żydowskiej w Dukli "Ocalmy Pamięć" (Plac przed ruinami synagogi)
Kraków Koncert z cyklu "Nasi Goście" promujący nową płytę "Ponad horyzont". Wiersze Marty Dąbkowskiej czytała Anna Lutosławska-Jaworska (Piwnica pod Baranami)
Wrocław Koncerty Hawdalowe. Koncert promujący nową płytę "Ponad horyzont" (Synagoga pod Białym Bocianem)
wrzesień Bochnia Koncert z okazji 70-tej rocznicy likwidacji getta w Bochni (Muzeum w Bochni)
Kraków Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Wieliczka VI Dni Krzyszkowic (Dom Ludowy)
Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
październik Niemcy Brema IX Bremer Klezmerfest - Koncert inauguracyjny (Bürgerhaus Weserterrassen)
listopad Polska Kraków Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Świdnica Dolnośląskie Koncerty Hawdalowe (Teatr Miejski)
Polanica-Zdrój (Teatr Zdrojowy)
Dzierżoniów (Synagoga Rutika)
Duszniki-Zdrój Dolnośląskie Koncerty Hawdalowe. III Międzynarodowy Festiwal im. Felixa Mendelssohna - Koncert inauguracyjny (Dworek im. Fryderyka Chopina)
Kamienna Góra Dolnośląskie Koncerty Hawdalowe (Centrum Kultury)
Jelenia Góra (Pałac Wojanów)
Piechowice k. Jeleniej Góry (Pałac Pakoszów)
grudzień Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Krzeszowice Występ podczas promocji książki "Nasze miejsca - znane i nieznane z Krakowa i okolic" Dagmary Kwiatek (Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach)
Kraków Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)

2014

styczeń Polska Kraków Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Koncert zamykający promocję płyty "Ponad horyzont" (Księgarnia Muzyczna "Kurant")
marzec Krzeszowice (Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach)
maj Kraków Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Świątniki Górne (Aula Szkoły Muzycznej I st.)
Krzeszowice Wręczenie nagród Burmistrza Gminy Krzeszowice "Źródło sukcesu" (Centrum Kultury i Sportu w Krzeszowicach)
czerwiec Podkowa Leśna "Akademia Myśli i Dźwięku" (Muzeum im. A. i J. Iwaszkiewiczów w Stawisku)
lipiec Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
sierpień
Katowice Koncerty Promenadowe "Od Bacha do Beatlesów" (Centrum Kultury Katowice)
październik Kraków Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)
Niemcy Stuttgart-Riedenberg (Emmauskirche Riedenberg)
Altbach (Ulrichskirche)
Aichwald-Aichelberg (Feldkirche Aichwald)
listopad Lahnstein (Johanniskirche)
Siershahn (Bürgerhaus)
Hachenburg (Schlosskirche)
Polska Kraków Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum Galicja)

2015

marzec Polska Kraków (Klub Kornet)
"Ponad horyzont - Nokh Amol!" (Księgarnia Muzyczna "Kurant")
Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
kwiecień
maj
czerwiec
lipiec
sierpień
wrzesień
Niemcy Rostock (Klub "Pumpe")
Schwerin (Soziokulturelle Zentrum "DER SPEICHER")
Warendorf 132. Galeriekonzert (Sophiensaal)
październik Polska Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
Niemcy Brema X Bremer Klezmerfest (Bürgerhaus Weserterrassen)
Allmersbach im Tal ("Alte Kirche")
Polska Wrocław Koncerty Hawdalowe (Synagoga pod Białym Bocianem)
listopad Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
grudzień

2016

styczeń Polska Kraków Koncert muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
(Klub Kornet)
luty Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
marzec
kwiecień
maj
czerwiec
lipiec
Krzeszowice (Rynek)
sierpień Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
Czeladź Festiwal Kultury Żydowskiej "Szalom na Rynku" (Rynek)
Austria Feldkirch Koncerty zamkowe i pałacowe. "Ponad Horyzont". Tradycyjna i nowa muzyka klezmerska (Schattenburg, Rittersaal)
wrzesień Polska Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
październik
Niemcy Bonn Koncert prywatny
Polska Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
listopad

2017

styczeń Polska Nakło Śląskie Koncert podczas wernisażu fotografii Arkadiusza Ławrywiańca "Blisko nas" (Centrum Kultury Śląskiej)
marzec Katowice Koncert z okazji święta Purim (Siedziba TSKŻ)
Wrocław Koncerty Hawdalowe (Synagoga pod Białym Bocianem)
Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
kwiecień
Kielce VI Kieleckie Spotkania Chrześcijańsko-Żydowskie (Siedziba Stowarzyszenia im. Jana Karskiego)
maj Kraków Koncert muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
Wrocław Koncert prywatny (Synagoga pod Białym Bocianem)
Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
Częstochowa Koncert z Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Justyny Maj (Filharmonia Częstochowska)
Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
czerwiec
Mielec "Piknik w stylu II RP" (Rynek na Starówce)
Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
lipiec
Białystok "Koncert klezmerski z cyklu Tarasowo-Koncertowo" (Białostocki Ośrodek Kultury/Centrum im. Ludwika Zamenhofa)
Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
sierpień
wrzesień
Wieliczka XXXVI Jesienna Szkoła Tribologiczna 2017 - koncert podczas konferencji (Hotel Lenart)
Kraków Koncert muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
Radom X Uliczka Tradycji - "Na klezmerską nutę" (Scena Główna)
Sandomierz XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej (Hotel Sarmata)
Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
październik
Niemcy Poczdam Koncert prywatny
Polska Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
listopad

2018

luty Polska Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
marzec
kwiecień
maj
czerwiec
Łódź "Kultura na bruku. Piotrkowska kameralnie" (Pasaż Rubinsteina)
Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
lipiec
sierpień
Częstochowa XXVI Dni Częstochowy - koncert z Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej pod dyrekcją Adama Klocka (Promenada im. Czesława Niemena)
wrzesień Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
październik
Pszczyna Spotkania z Kulturą Żydowską (Galeria 13-tka)
Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
listopad
Wrocław "MAZL TOV!" - 20-lecie Koncertów Hawdalowych (Synagoga pod Białym Bocianem)
grudzień Krzeszowice "Koncerty Jesienne w PSM w Krzeszowicach" (Państwowa Szkoła Muzyczna I st.)

2019

styczeń www Premiera "Petunii" - pierwszego utworu w ramach nowego projektu (NumberOneMusic)
Polska Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
luty
marzec
Gorzów Wielkopolski Koncert w ramach cyklu "SZTUKA ALTERNATYWNA - Piotr Borkowski zaprasza" (Jazz Club "Pod Filarami")
kwiecień Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
maj
Włodawa Noc Muzeów. Koncert muzyki klezmerskiej (Muzeum - Wielka Synagoga)
Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
czerwiec Wrocław 21 Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA 2019. Śniadanie izraelskie, warsztaty tańców żydowskich (Wyspa Piasek)
Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
lipiec
Występ podczas 44 Kongresu FEBS (Stara Zajezdnia Kraków by DeSilva)
Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
sierpień
wrzesień
październik
listopad
grudzień

2020

styczeń Polska Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
www Premiera utworu "Hasidic 2019" (Bandcamp, NumberOneMusic)
luty Polska Kraków Koncert muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
Kalisz "WALENTYNKI Z KLEZMERAMI. Di Galitzyaner Klezmorim w aranżacjach na orkiestrę" - koncert z Orkiestrą Filharmonii Kaliskiej pod dyrekcją Grzegorza Warzechy (Sala Koncertowa Filharmonii Kaliskiej)
Kraków Koncert podczas inauguracji Regionalnej Konferencji Metodycznej COBORU (Hotel Best Western Premier)
Koncert muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
Krzeszowice "Wieczór z Martą". Spotkanie z poezją Marty Dąbkowskiej (Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Kazimierza Wyki)
Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
marzec
kwiecień www Premiera utworu "Deszcz" (Bandcamp, NumberOneMusic)
sierpień Polska Kraków Koncert muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
wrzesień Wywiad i nagranie z koncertu do filmu dokumentalnego "Zwischen Krakau und Karpaten - Mit dem Zug durch Galizien" w ramach cyklu "Länder - Menschen - Abenteuer" autorstwa Michaela Höfta, prod. Frederick Keunecke, realizowanego przez Telewizję NDR Hamburg (Restauracja Ariel)
Nagranie do programu "Unterwegs bei Sachsens Nachbarn im Königlichen Krakau" realizowanego przez Telewizję MDR (Restauracja Ariel)
listopad tv, www Premiera programu "Unterwegs bei Sachsens Nachbarn im Königlichen Krakau" (telewizja MDR)
Polska Wrocław Koncert Hawdalowy online "MAZL TOV!" (Synagoga pod Białym Bocianem)
www

2021

marzec tv, www Premiera filmu dokumentalnego "Zwischen Krakau und Karpaten - Mit dem Zug durch Galizien" w ramach cyklu "Länder - Menschen - Abenteuer" (telewizja NDR)
czerwiec Polska Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
Głogów Dni Głogowa 2021. "Wracamy z KULTURĄ" (Rynek Starego Miasta)
lipiec Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
sierpień Wrocław 23 Festiwal Kultury Żydowskiej SIMCHA. "Mazl Tov" - koncert finałowy (Synagoga pod Białym Bocianem)
Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
wrzesień
listopad Niemcy Ratingen Koncert w ramach projektu "Ślad pokoleń. Od synagogi do żydowskiego domu modlitewnego w Bytomiu" (Haus Oberschlesien)
Polska Podkowa Leśna Koncert w ramach cyklu "Stawisko – miejsce symbiozy sztuk i kultur" (Muzeum im. Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów w Stawisku)

2022

kwiecień Polska Kraków Koncert podczas jubileuszowej sesji z okazji 30-lecia działalności Akademii Inżynierskiej w Polsce (Aula AGH)
maj Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
lipiec Koncert na zakończenie Dnia Mieszkańca (DPS im. Brata Alberta)
Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
wrzesień
Tarnów Audio walk "Śladami Gizeli Fudem w Tarnowie" - koncert podczas premiery (Ratusz)
październik Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
listopad

2023

luty Polska Rymanów Koncert podczas wernisażu malarstwa Miłosza Horodyskiego (Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie)
Pęgów "Karnawał po klezmersku" - koncert noworoczny dla Stowarzyszenia Rozwoju Pęgowa (Świetlica Obornickiego Ośrodka Kultury w Pęgowie)
marzec Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
kwiecień
maj
Warszawa "Święto Kultury Żydowskiej" (Fort V Włochy)
Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
czerwiec
lipiec
sierpień Białystok "Mein shtetele" - koncert w ramach obchodów 80. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Białostockim (Plac Jana Pawła II)
wrzesień Kraków Koncert muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
październik Warsztaty muzyki klezmerskiej dla młodzieży z Danii (Hamsa)
Włodawa "MEIN SHTETELE" - koncert podczas międzynarodowej konferencji naukowej w ramach projektu "Getto we Włodawie - w 80. rocznicę likwidacji - dokończyć historię" (Wielka Synagoga)

2024

styczeń Polska Kraków Koncert podczas warsztatów dla młodzieży z Niemiec (Muzeum Galicja)
Lublin Koncert prywatny (Restauracja Magia)
luty Kraków Koncerty muzyki klezmerskiej ("Klezmer Music Venue")
kwiecień
maj Tarnowskie Góry "Mazl Tov!" - koncert podczas Nocy Muzeów (Kościół Zbawiciela Parafii Ewangelicko-Augsburskiej)
Warszawa "Święto Kultury Żydowskiej" (Fort V Włochy)

. . .

PLANY KONCERTOWE

Polska

Koncerty muzyki klezmerskiej na zamówienie:
Kraków ("Chopin Concert Hall. Klezmer Music Venue", ul. Sławkowska 14, drugie piętro)
Prosimy o kontakt z Agencją Artystyczną Pro-Arts (nr tel. +48 604 093 570).

5 lipca:
Warszawa (Park Kaskada, Żoliborz), g. 17:30
więcej informacji: AGENCJA ARTYSTYCZNA BEHEMOT

6 lipca:
Warszawa (Park Hassów, Ursus), g. 17:00
więcej informacji: AGENCJA ARTYSTYCZNA BEHEMOT

7 lipca:
Warszawa (Park Szymańskiego, Wola), g. 18:30
więcej informacji: AGENCJA ARTYSTYCZNA BEHEMOT

Słowacja

4 sierpnia:
Prešov, "Šalom alejchem" - Festiwal Kultury Żydowskiej
więcej informacji: FESTIWAL ŠALOM ALEJCHEM

Niemcy

15 września:
Regensburg (Jazzclub im leeren Beutel), g. 18:00, KAMMERMUSIKFESTIVAL REGENSBURG
więcej informacji: KAMMERMUSIKFESTIVAL REGENSBURG

16 września:
Regensburg, g. 10:30, KAMMERMUSIKFESTIVAL REGENSBURG - koncert szkolny
więcej informacji: KAMMERMUSIKFESTIVAL REGENSBURG

. . .

DO POBRANIA


7 zdjęć, .jpg, w sumie 10 MB

Informacja o zespole, zdjęcia, recenzje prasowe, 13 stron A4, .pdf, 1 MB


Download

Warunki techniczne na scenie, 1 strona A4, .pdf, 47 KB


Download

. . .

KONTAKT


e-mail: digalitzyaner@klezmorim.pl
Telefon: +48 609 475 980

. . .

LINKI


Biblioteka Polskiej Piosenki

Pro-Arts - Agencja Artystyczna

Radio RMF Classic

TVP Kraków

. . .

Do góry


Projekt i obsługa strony: Rafał Seweryniak
Zdjęcia: Sylwester Adamczyk, Paweł Igielski, Wojciech Karliński,
Rafał Korzeniowski, Iwona Kukla, Andrzej Olechnowski, Piotr Ulanowski